W co oprawić plakat?

Plakaty zawieszone szpilkami na ścianie korkowejPytanie z pozoru proste, a jednak dość często zadawane i sprawiające kłopot. Wydaje się, że mogą istnieć tylko dwie prawidłowe odpowiedzi: klasyczna rama lub antyrama. Nic bardziej mylnego! Poza klasycznymi sposobami oprawiania plakatów zaprezentujemy Wam inne, ciekawe formy prezentacji naszej domowej galerii!

Zacznijmy jednak od podstaw.

Klasyczna rama

To jednak najczęstszy wybór. Klasyczna rama z passepartout lub bez to wybór, który nie wymaga od nas dostosowywania ścian ani wnętrza, po to aby plakat prezentował się doskonale. O tym czy oprawić plakat z ramą z passepartout lub bez przeczytasz w naszych poradach, bądź klikając w link tutaj: 

Plakat w ramie z passepartout. Tak czy nie?

We wnętrzach urządzonych w skandynawskim stylu najlepiej sprawdzają się ramy w kolorze bieli lub czerni. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać trochę koloru poprzez wybór ramy w kolorze! Jeżeli nasze wnętrza są typowo szaro-białe doskonale będą się komponowały ramy w odcieniach zgniłej żółci, klasycznego niebieskiego oraz turkusu.

Ponieważ kochamy klasyczny skandynawski styl my stawiamy na czerń i biel. Zobacz jakie ramy posiadamy w naszej ofercie klikając w link tutaj:

Ramy do plakatów w Scandi Poster

Antyrama

Plakaty w antyramach idealnie prezentują się we industrialnych wnętrzach wykończonych na surowo. Pleksi lub klasyczna szyba, kilka srebrnych zaczepów i plakat oprawiony! Nie musimy się obawiać, że uwaga odwiedzających naszą galerię zostanie skupiona na ozdobnej ramie.

Plakaty zawieszone przy pomocy wieszaków na spódnice i spodnieAntyramy mają również tę zaletę, że są tańsze od ram a wybór ich rozmiarów jest ogromny. Możemy wybrać antyramę dopasowana rozmiarem do plakatu lub wybrać większą - plakat i tak będzie się pięknie prezentował.

Ponadto antyramy świetnie wyglądają w szatniach klubów sportowych bądź na salach siłowni. Zwłaszcza plakaty z motywacyjnymi napisami! Przykłady motywacyjnych plakatów znajdziesz tutaj:

Plakaty motywacyjne w Scandi Poster

Drewniany wieszak na spódnice/spodnie

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak dzięki drewnianym wieszakom na spódnice bądź spodnie możemy uzyskać naprawdę oryginalny efekt! Przygotuj kilka plakatów, a dla każdego z nich drewniany wieszak. Złap wieszakiem za końce plakatu, wbij w ścianę niewielkiego gwoździa i zawieś plakat. Plakaty mogą na siebie nachodzić. Proste jak to tylko możliwe, a efekt ponadczasowy!

Plakat zawieszony na szpilki lub taśmę klejącą

Czy plakat zawsze trzeba w coś oprawiać? Czy nie można go po prostu przykleić taśmą klejącą bądź przypiąć szpilkami?

Jeżeli mamy tylko taką możliwość plakat równie dobrze możemy przykleić bezpośrednio do ściany na taśmę klejącą. Rodzajów taśm jest wiele! Od zwykłych klasycznych transparentnych, po delikatne dla ścian o matowej teksturze.

Taśma odpada? Jeśli mamy w domu tablicę korkową przymocujmy plakat szpilkami do tablicy. Możemy też pójść o krok dalej i wyłożyć korkiem całą ścianę! Zarówno nasze plakaty jak i inne podręczne notatki będą się prezentowały doskonale!

Jeśli szukasz więcej oryginalnych inspiracji na oprawianie plakatów odwiedź nasz fanpage na Facebooku. Tam dostarczamy mnóstwo inspiracji związanych z plakatami i wystrojem ścian.

Pozostałe porady

Plakat w ramie z passepartout. Tak czy nie?