Jaki rozmiar plakatu i ramy kupić?

To pytanie pojawia się w głowach naszych bardzo często. Zdarza się, że mamy w domu ramę i chcemy dokupić do niej plakat albo mamy już kupiony plakat, ale nie mamy ramy. Wtedy pojawia się kłopot jaki rozmiar plakatu czy ramy powinniśmy dokupić. Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać i przestrzeni jaką dysponujemy na naszą ścienną dekorację.

Ponieważ wiemy jak trudny może być samodzielny wybór odpowiedniego rozmiaru, specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy niezwykle prosty i intuicyjny przewodnik po rozmiarach plakatów i ram dostępnych w naszym sklepie online. Chcesz kupić plakat i oprawić go w ramę, ale nie wiesz jaki rozmiar plakatu i ramy wybrać? Razem z naszym przewodnikiem wszystko stanie się łatwe i proste!

Nasz przewodnik został specjalnie dostosowany do rozmiarów plakatów i ram dostępnych w naszym sklepie oraz ram dostępnych w sieci sklepów IKEA w całej Europie. Poniższe wymiary ram mogą nie mieć odniesienia do rozmiarów ram innych producentów.

Każda rama zakupiona w naszym sklepie posiada w zestawie passepartout, które można łatwo usunąć i przekształcić w ramę bez passepartout. Możesz stosować passepartout wedle własnych upodobań i potrzeb, tym samym decydować o rozmiarze plakatu w ramie.

Pamiętaj, że ostateczny rozmiar dekoracji zależy od grubości ramy. Najczęściej jest to ok 2-3 cm więcej od rozmiaru zakupionego plakatu.

Chcę plakat i ramę z passepartout

Jeżeli chcesz oprawić zakupiony plakat w ramę z passepartout kup ramę o jeden rozmiar większą od plakatu. Plakat musi być o jeden rozmiar mniejszy, aby okno passepartout nie przykryło wzoru plakatu.

Zobacz jak prezentuje to poniższy przykładowy obrazek.

Jaki kupić rozmiar plakatu i ramy, jeśli chcę ramę z passepartout?
Rozmiar plakatu Jaki kupić rozmiar ramy?
A4 Kup rozmiar 300 mm x 400 mm
A3 Kup rozmiar 400 mm x 500 mm
300 mm x 400 mm Kup rozmiar 400 mm x 500 mm
400 mm x 500 mm Kup rozmiar 500 mm x 700 mm
500 mm x 700 mm Nie posiadamy w ofercie odpowiedniego rozmiaru ramy z passepartout pod ten rozmiar plakatu
610 mm x 910 mm Nie posiadamy w ofercie odpowiedniego rozmiaru ramy z passepartout pod ten rozmiar plakatu

Chcę plakat i ramę bez passepartout

Jeżeli chcesz oprawić zakupiony plakat w ramę bez passepartout kup ramę o rozmiarze okna dokładnie w takim samym rozmiarze co plakat. Wybierając ramę w naszym sklepie wybierz z listy rozmiar ramy taki sam jaki ma Twój plakat.

Zobacz jak prezentuje to poniższy przykładowy obrazek.

Jaki kupić rozmiar plakatu i ramy, jeśli chcę ramę bez passepartout?
Rozmiar plakatu Jaki kupić rozmiar ramy?
A4 Kup rozmiar A4
A3 Kup rozmiar 300 mm x 400 mm 
300 mm x 400 mm Kup rozmiar 300 mm x 400 mm
400 mm x 500 mm Kup rozmiar 400 mm x 500 mm
500 mm x 700 mm Kup rozmiar 500 mm x 700 mm
610 mm x 910 mm Nie posiadamy w ofercie odpowiedniego rozmiaru ramy pod ten rozmiar plakatu

Jeżeli wciąż czujesz się zagubiony i nie wiesz jaki rozmiar plakatu lub ramy wybrać napisz do nas na info@scandiposter.pl
Możesz na nas liczyć!