Ściany w stylu skandynawskim

Ściany w stylu skandynawskim

Moda bardzo dobrze zna przypadki powrotu trendów sprzed lat. Nie inaczej jest w przypadku mód wnętrzarskich. Plakaty, fototapety czy szablony ścienne – czy skądś tego nie znamy? Dziś te dekoracje wracają do łask, zaskarbiając sobie serce posiadaczy wnętrz urządzonych w stylach skandynawskim oraz minimalistycznym.

Modne fototapety na ścianę

Lata 90-te to złota era fototapet. Na ścianach polskich mieszkań królowały wydruki przedstawiające egzotyczne kadry ze słonecznych, nad oceanicznych plaż. Słaba rozdzielczość, nie najlepsze odzwierciedlenie kolorów – wtedy były to detale, które nie odgrywały większego znaczenia. Mieć fototapetę to było TO. Nic dziwnego, że na tak wiele lat niemal zupełnie znikły one z polskich domów, stając się symbolem tandety i kiczu. Od

fototapety, skandynawski styl, współeczeny wystrój ścian, modne fototapety

tego czasu sporo się jednak zmieniło. Technologia pozwoliła tworzyć fototapety o niespotykanej wcześniej jakości, drukowane na wysokiej jakości papierze. Do tego pojawił się szybki Internet, który umożliwił zamawianie wydruków z dostawą do domu. Na ich wielki powrót nie trzeba więc było długo czekać.

Jakość wydruku to jednak nie wszystko, czym współczesne fototapety różnią się od swoich poprzedniczek. Tym, na co nie mogło liczyć pokolenie lat to 90-tych, to równie szeroki wybór wzorów projektowanych przez wielu niezależnych autorów. Różnorodność umożliwiła też tworzenie oryginalnych, niepowtarzalnych rozwiązań. Bez wątpienia fototapety najlepiej adaptują się jednak w mieszkaniach skandynawskich oraz minimalistycznych, gdzie pełnią rolę akcentu. Stąd szczególną popularnością cieszą się dziś wydruki o wyraźnych, mocnych barwach.

Szablony na ścianę

Minimal i scandi style cechuje oszczędność formy, również w kwestii dekoracji ściennych. Nie chodzi tu jednak o niedużą liczbę ozdób, tylko o ich surowy charakter. Dlatego w mieszkaniach urządzonych według tej estetyki, tak dobrze zaadaptowały się popularne niegdyś szablony. Tu znów główną

szablony na ścianę, minimalistyczne szablony malarskie, skandynawskie dekoracje ścian, patterns

zasługą było bogactwo wzorów, a nawet możliwość zamawiania szablonów drukowanych według własnych projektów. W ten sposób proste z pozoru ozdoby ścienne zaczęły tworzyć unikalne kompozycje. Nic dziwnego, że tak chętnie sięgają po nie osoby ceniące sobie niezależność, kreatywność oraz własną inicjatywę. Malowanie z szablonów to też świetna zabawa, w której mogą brać udział osoby w każdym wieku.

Skandynawskie plakaty

Gdy powstawał sklep ScandiPoster.pl, o minimalistycznych plakatach mówiło się jedynie w czasopismach i na blogach o tematyce wnętrzarskiej. Dostępność skandynawskich posterów była w Polsce niewielka, a pragnienie ich posiadania ogromne. Dzięki naszemu sklepowi to pragnienie wreszcie może zostać zrealizowane. W ofercie znaleźć można szeroki wachlarz rozmiarów i kategorii. Wśród nich są m.in. plakaty o tematyce botanicznej, zwierzęcej, rowerowej, a także minimalistyczne postery filmowe oraz motywacyjne. Dobrze wyglądają jako samodzielne dekoracje lub w towarzystwie innych, dopasowanych estetycznie plakatów. Ciekawym rozwiązaniem są domowe galerie posterów, o których pisaliśmy ostatnim razem: TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z trendami wnętrzarskimi? Odwiedzaj regularnie facebookowy fanpage Scandi Poster!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.