Plakaty z literami – pomysł na dekoracje ścian w pokoju dziecięcym

Plakaty z literami – pomysł na dekoracje ścian w pokoju dziecięcym

Nauka czytania i pisania może być trudna i nużąca albo odwrotnie – atrakcyjna i ciekawa. Plakaty dla dzieci z literami to narzędzia do przyjemnego zdobywania wiedzy przez zabawę. Wzorzysty, a często i kolorowy alfabet przykuwa wzrok najmłodszych i ich opiekunów. Każde spojrzenie na poster sprawia, że maluch interesuje się tym, co zostało na nim przedstawione, i sam zaczyna zadawać pytania o umieszczone tam grafiki.

Dekoracja ścian pokojów dziecięcych w formie plakatów

Wesołe plakaty z alfabetem to uniwersalne propozycje na ozdoby pokojów przedszkolaków, a nawet młodszych dzieci. Z nimi nauka liter może przebiegać powoli, bez stresu i w miłej atmosferze zabawy. Codzienne patrzenie na ozdobne postery utrwala znajomość kształtów liter. Do sypialni niemowląt i 2-latków polecamy w szczególności artykuły:

 • kontrastowe, doskonałe nawet dla kilkumiesięcznych bobasów,
 • w spokojnych, pastelowych barwach,
 • ze zwierzęcymi i kwiatowymi wzorami w stonowanych kolorach,
 • z ozdobnym alfabetem, który przyciąga wzrok.

Postery z literami – ozdoby naścienne do przedszkola i żłobka

Oryginalne dekoracje, jakimi są plakaty dla dzieci z pojedynczymi literami lub całym alfabetem, przykuwają uwagę i zachęcają do nauki czytania i pisania. Postery wpisują się w nowoczesną, skandynawską estetykę. Przydają się nie tylko w niemowlęcych sypialniach i pokojach przeznaczonych do zabawy, ale i w przestrzeniach publicznych.

Ożywiają ściany:

 • przychodni,
 • gabinetów lekarskich,
 • żłobków,
 • sal zabaw,
 • przedszkoli.

Sprawiają, że miejsca te wydają się najmłodszym nieco bardziej przytulne. W placówkach edukacyjnych takie postery stanowią pomoc naukową i dodatkową atrakcję skłaniającą maluchy do stawiania pierwszych kroków w nauce liter i utrwalania już zdobytej wiedzy. Odnajdują się w różnie urządzonych pomieszczeniach, a ich wielkość zwykle można dostosować do ilości wolnej przestrzeni. Szczególnie dobrze pasują do innych plakatów dla dzieci.

Z czym komponować plakaty dla dzieci z literami?

Nie tylko ilustracje przedstawiające alfabet nadają się do pokojów małych dzieci i niemowląt. Te ozdoby warto zestawiać z innymi dekoracjami w podobnych kolorach. Kolekcje plakatów dla maluchów są nie tylko ładne i urocze – często mają też walory edukacyjne. Oprócz znajomości liter maluch może zdobyć z posterów podstawową wiedzę na temat:

 • pojazdów i robotów,
 • układu słonecznego czy gwiazdozbiorów,
 • zwierząt dzikich i udomowionych, a także prehistorycznych.

Ilustracje fascynują najmłodszych i zachęcają ich do zadawania pytań o to, co znajduje się na posterach. Przybliżają im interesujące zagadnienia przyrodnicze, o których często zbyt mało mówi się w przedszkolach i szkołach.

Poza tym plakaty pełnią oczywiście funkcję dekoracyjną. Nadają pomieszczeniu radosny charakter, ożywiają wystrój i sprawiają, że bardziej podoba się on dzieciom. Ciekawie zaprojektowane litery i inne wzory sprawiają, że ozdobiona nimi przestrzeń staje się jeszcze lepszym miejscem do działań kreatywnych i artystycznych oraz zdobywania nowych wiadomości, umiejętności i doświadczeń.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.