Plakaty na ścianę do pokoju dziecięcego

Plakaty na ścianę do pokoju dziecięcego

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Niezależna przestrzeń do nauki, dobrze wyposażony kącik zabaw, ergonomiczne krzesełko i odpowiednie oświetlenie – to wszystko powinno znaleźć się w dobrze urządzonym pokoju dziecięcym. Ale to nie wystarczy. Jeśli nie zbudujemy w nim przyjaznej atmosfery, dziecko będzie traktowało pobyt w swoim pokoju jak niesatysfakcjonujący, nie dający przyjemności obowiązek. Jednym ze sposobów, by zmienić ich nastawienie, jest wypełnienie pomieszczenia plakatami dla dzieci.

Plakaty dla dzieci

plakat dziecięcy, króliczek, plakat dla dziecka, plakat z królikiem Plakaty dla dzieci na ścianę to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej rodziców. Ich fenomen nie jest żadną zagadką. Gdy nasze pociechy dojrzewają, ich upodobania, pasje i fascynacje szybko się zmieniają. Plakat z żyrafą, który jeszcze wczoraj wywoływał na ich twarzach uśmiech, jutro może im się wydać „zbyt dziecinny”. Jego miejsce może więc zająć poster przedstawiający któregoś z superbohaterów czy postać z ulubionej kreskówki. Co najważniejsze, wymiana plakatów jest banalnie prosta, a koszt metamorfozy zamyka się w zaledwie kilkudziesięciu złotych.

No dobrze, a jaki plakat dla dziecka wybrać? Jeśli wyraża ono już własne preferencje, należy oczywiście o nie pytać i nie podejmować decyzji samodzielnie. Gdy maluch ma jeszcze nie więcej niż miesiąc, najlepszym rozwiązaniem będą plakaty w kontrastowych, czarno-białych barwach. Ważne, by ilustracje były duże, wyraźne (preferowane są proste, geometryczne kształty) i umieszczone w widocznym miejscu, np. nieco z boku łóżeczka. W późniejszym okresie, plakaty dziecięce powinny nabierać barw i być coraz bardziej złożone.

Plakat-metryczka

plakat-metryczka, plakat personalizowany, plakat z metryczką W ostatnim czasie furorę robią personalizowane plakaty-metryczki. Wystarczy, że przy zamówieniu rodzic przekaże sklepowi ScandiPoster.pl informacje, które chce na niej widzieć i gotowe. Dane z reguły zawierają: imię, datę i godzinę przyjścia na świat, a także masę i wzrost dziecka, jakie miało zaraz po urodzeniu. Plakat-metryczka to także genialny pomysł na prezent dla młodych rodziców, który wspaniale wygląda np. nad kołyską. W późniejszym okresie można bez problemu zwinąć poster w rulon i bezpiecznie przechowywać go w tubie, w której został wysyłany. A kiedy dziecko dorośnie, pamiątka na pewno sprawi mu wiele radości.

Pokój dziecięcy jak z bajki

plakat star wars, plakat gwiezdne wojny, chewbacca, chewbacca plakat Każde dziecko lubi przenosić się do świata bajek, bo ten pełen jest magii i kolorów. Dlaczego więc nie uczynić takim jego pokoju? Mniejsze pociechy na pewno ucieszą się na widok kolorowych posterów z wizerunkami zwierząt (np. króliczka, pingwinka, krówki czy osiołka).

Starsze dzieci nierzadko sięgają natomiast po komiksy. To tam poznają figury superbohaterów lub spotykają się ponownie z postaciami znanymi z filmów i animacji z serii Gwiezdnych Wojen. W pokoju komiksowym nie może więc zabraknąć plakatów takich postaci jak Spiderman, Batman, Iron Man, mistrz Yoda, zabawny droid C-3PO czy niosący postrach Lord Vader. Ciekawa kreska sprawia, że po plakaty sięgają też starsi miłośnicy serii.

Szukasz pomysłu, jak urządzić resztę mieszkania? Regularnie śledź fanpage Scandi Poster na Facebooku i koniecznie zajrzyj do naszych archiwalnych porad!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.