Plakaty na prezent – czy mogą być dobrym pomysłem?

Plakaty na prezent – czy mogą być dobrym pomysłem?

Wesele, urodziny, parapetówka – co łączy te okazje? Między innymi to, że odpowiedni plakat to świetny pomysł na wyjątkowy prezent na wszystkie te przyjęcia. Jest też interesującym podarunkiem dla bliskich osób z okazji Mikołajek lub Świąt Bożego Narodzenia. Wybierając poster dla kogoś, kogo dobrze nie znasz, powinieneś zwrócić uwagę na kilka właściwości tego produktu. Sprawdź, jak z dekoracji ściennej uczynić wspaniałą pamiątkę, która każdego dnia sprawia radość obdarowanemu.

Wyjątkowy prezent na święta – indywidualnie dobrany plakat

Podarunki ofiarowuje się z różnych powodów. Bez względu na światopogląd wiele osób uwielbia obdarowywać się nimi w okresie około bożonarodzeniowym. Co roku zależy im na tym, by wpaść na wyjątkowy pomysł na prezent na święta. Niezdecydowanym proponujemy nowe rozwiązanie: zakup indywidualnie dobranego plakatu, który pasuje nie tylko do wnętrza domu, ale przede wszystkim do upodobań bliskiej osoby.

Dekoracje wybrane jako prezenty na Święta Bożego Narodzenia niekoniecznie muszą mieć z nimi coś wspólnego. Warto, aby postery:

 • cieszyły użytkownika przez cały rok,
 • odwzorowywały jego zainteresowania,
 • były adekwatne do jego wieku,
  zostały dopasowane do aranżacji jego mieszkania lub miały uniwersalne wzornictwo.

Jeśli nie masz pomysłu na podarunek, bo zbyt dobrze nie znasz osoby, którą obdarowujesz, wybierz poster, jaki może zarówno zdobić, jak i pełnić inne funkcje. O czym dokładnie mowa?

Edukacyjne plakaty dla dzieci

Najczęściej i najhojniej obsypywanymi podarunkami osobami są dzieci. Wybierając wyjątkowe akcesoria dla nich, możesz wywołać na ich twarzach uśmiechy, a jednocześnie przyczynić się do ich rozwoju. Jakie pomysły na prezenty na święta w formie plakatów są dla nich najbardziej odpowiednie?

 • Dekoracje ścienne z literami alfabetu,
 • przedstawienia roślin i zwierząt, w tym dinozaurów,
 • ilustracje kosmosu,
 • grafiki z bajkowymi postaciami.

Bardzo ważną właściwością plakatów dla najmłodszych jest ich walor edukacyjny. Postery zawierające informacje i atrakcyjne obrazki rozbudzają zainteresowanie przyrodą i pomagają w nauce czytania i pisania. Są pomysłami na ozdoby, ale i przyborami do efektywnej i przyjemnej nauki przez zabawę. Z tak wyjątkowego prezentu ucieszą się więc również rodzice, którym zależy na intelektualnym rozwoju ich pociech.

Plakaty dla dorosłych – na święta i uroczystości, a także bez okazji

Równie mocno jak dzieci z podarunków cieszą się dorośli. Jeśli wiesz, że w życiu Twoich bliskich zaszły duże zmiany i szukasz pomysłu na idealne akcesoria dla nich, zastanów się nad zakupem wyjątkowych, personalizowanych posterów. Możesz podarować takie plakaty również na święta czy urodziny.

Przed Bożym Narodzeniem zachęcamy do przyjrzenia się ofercie grafik przedstawiających:

 • zimowe krajobrazy,
 • tradycyjne pokarmy kojarzące się z chłodnymi miesiącami roku,
 • choinki i bombki.

Mnogość projektów i różnorodne wzornictwo przyczyniają się do tego, że plakaty mogą być wyjątkowymi pomysłami na prezenty na święta. Ilustracje z superbohaterami, reprodukcjami dzieł sztuki, krajobrazami czy portretami można dopasować do wielu wnętrz i zestawić w intrygujące kompozycje. Taki sposób dekorowania wnętrz posterami jest stosunkowo tani i prosty do przeprowadzenia, ale bardzo efektowny.

Niedrogie prezenty na święta: nowoczesne plakaty

Zwróć uwagę na to, że pomysł na ozdabianie pomieszczeń plakatami może być jeszcze bardziej opłacalny, jeśli skorzystasz z wyjątkowego rozwiązania – możliwości użycia darmowych projektów dostępnych w internecie. Po pobraniu pliku PDF na przykład ze strony Scandi Poster musisz tylko zapłacić za jego wydrukowanie i potrzebną do niego ramkę. To łatwy sposób na sprawienie komuś niedrogiego prezentu na święta lub inną okazję. Dzięki temu możesz też bez obaw o stratę pieniędzy wypróbować nowe rozwiązanie, jakim jest samodzielne komponowanie dekoracji ściennych.

To tylko kilka sugestii dotyczących tego typu podarunków. Szeroki wybór plakatów sprawia, że nietrudno wybrać wyjątkowy prezent na święta. Dobrze dobrane ilustracje pomagają ozdobić mieszkanie i upamiętnić przełomowe chwile. Sprawdź również inne pomysły na stronie sklepu Scandi Poster.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.