Plakaty motywacyjne w nowoczesnym biurze

Plakaty motywacyjne w nowoczesnym biurze

plakat motywacyjny do biura, pokoju pracyCoraz więcej pracodawców świadomych jest wagi wystroju przestrzeni biurowych dla efektywności ich pracowników. Dobór odpowiednich kolorów, stosowanie się do praw ergonomii, aranżacja, która gwarantuje możliwość współpracy, ale i odizolowania się, czy wydzielanie przestrzeni rekreacyjnej to rozwiązania, z którymi spotkamy się dziś w każdym nowoczesnym biurze. Na długiej liście rzeczy, które można jeszcze w tym celu zrobić, jest też wykorzystanie plakatów motywacyjnych. Zawieszone na ścianach w biurze będą skutecznie pobudzać kreatywność pracowników, podnosząc efektywność, a przy tym znacząco skracając czas wykonywania zleceń.

Czy plakaty mogą motywować?

Jakie są efekty wieszania na ścianach plakatów z motywującymi hasłami? Czy ludzie przechodzą obok nich obojętnie czy może zmieniają swoje nastawienie? Pytanie to zadaje sobie coraz więcej naukowców, a obserwacje, które dotąd przeprowadzono, mogą nam już wiele powiedzieć na ten temat. Nanette Mutrie i Avril Blamey z Uniwersytetu w Glasgow badały np. wpływ wieszanych na przystankach metra plakatów, które nakłaniały do porzucenia jazdy ruchomymi schodami na rzecz korzystania z tradycyjnych. Wyniki zaskoczyły same naukowczynie: wkrótce ruch na klasycznych schodach zwiększył się aż dwukrotnie. Bardziej pogłębione badanie pokazało natomiast, że plakaty motywacyjne spełniają swoją funkcję szczególnie wtedy, gdy są nam pokazywane w momencie podejmowania decyzji. Jednak ważniejszą informacją jest to, że zdjęcie ich ze ściany powoduje stopniowy spadek motywacji do zera, czyli sytuacji sprzed ich pojawienia się. Oznacza to, że motywacyjne postery działają, jeśli ludzie maja z nimi częsty kontakt, na przykład w biurze.

Plakaty motywacyjne – siłownia

plakaty motywujące na siłownię Postery z napisami „Creative minds are rarely tidy”, „Stop saying tomorrow” czy „Każdy sukces zaczyna się od małego impulsu” nie tylko dadzą pozytywne efekty w każdym biurze, ale będą też świetnie się prezentować. Estetyczne, surowe, najczęściej w dwóch barwach (bieli i czerni) grafiki wkomponują się w wystrój każdego nowoczesnego biura. Ale to nie jedyne miejsce, w którym możemy je zobaczyć. Cudowny wpływ plakatów motywacyjnych dostrzegli także właściciele siłowni. Ci, którzy wiedzą, że najlepsza reklamą są dla nich dobrze wyglądający, uśmiechnięci klienci, dawno już zdecydowali się na ich zakup. Wśród najpopularniejszych znajdziemy m.in. „Champions train. Losers complain”, „No pain no gain” czy „Shut up and lift”. Z kolei zawieszony w mieszkaniu plakat z napisem „To bike or not to bike – that is not a question” na pewno nie jednego i nie jedną zachęci do rezygnacji z auta i przerzucenia się na zdrowszą alternatywę, jaką jest rower.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi trendami wśród plakatów, koniecznie zaglądaj czasem na nasz Facebook’owy fanpage, gdzie czeka na Ciebie jeszcze niejedna plakatowa inspiracja!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.