Jak wybrać plakaty na ścianę do sypialni?

Jak wybrać plakaty na ścianę do sypialni?

Dekoracje ścienne do sypialni powinny zdobić pomieszczenie i podkreślać jego charakter. Muszą podobać się właścicielom domu, ale i współgrać z wyposażeniem i umeblowaniem pokoju. Plakaty w skandynawskim stylu pasują i do nowoczesnych, i do tradycyjnych wnętrz. Mimo tego wciąż, aby jak najlepiej dobrać poster do swojego wystroju, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Co dokładnie należy wziąć pod uwagę?

Plakaty do sypialni, w której chcesz wypocząć

Miejsce przeznaczone do wyciszenia się i relaksu powinno być urządzone w taki sposób, aby nie dostarczało zbędnych bodźców, które rozbudzają odbiorców, zamiast pomóc im w odpoczynku i zasypianiu. Z tego względu, wybierając plakaty do sypialni, lepiej jest unikać wyrazistych, wielokolorowych i jaskrawych wzorów oraz intensywnych barw. Zamiast tego warto zdecydować się na:

  • postery w subtelnych odcieniach lub z przewagą czerni i bieli,
  • przedstawienia przyrody i krajobrazów,
  • stonowane kompozycje geometryczne i abstrakcyjne,
  • dekoracje przedstawiające reprodukcje znanych dzieł sztuki.

Wzory, które poprawiają nastrój

Do ozdoby ścian mogą posłużyć także inne motywy, o ile pomagają się odprężyć. Jednym ze sposobów odpowiedniego dopasowanie plakatów do dekorowanego pomieszczenia jest dobranie ich zgodnie ze swoimi pasjami i zamiłowaniami. We własnym domu, a tym bardziej w zaciszu swojej sypialni, możesz bez obaw być sobą. Dlatego to właśnie tutaj warto powiesić plakaty:

  • młodzieżowe – nawet jeśli od dawna nie jesteś nastolatkiem,
  • z bohaterami ulubionych animacji, komiksów i filmów,
  • motywacyjne i ozdobione cytatami.

Dobór najlepszych dekoracji ściennych do wnętrza jest prosty, jeśli pamiętasz o tym, by pasowały przede wszystkim do Ciebie i Twoich upodobań. Niech sypialnia będzie miejscem, w którym czujesz się swobodnie i nie boisz się postawić na wzory, które naprawdę Ci się podobają. Gdy już je znajdziesz, zastanów się jeszcze nad ich wymiarami i położeniem. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Jak dobrać plakaty do wielkości sypialni?

Duże, jednolite powierzchnie ścian warto ozdobić. W sporej wielkości wnętrzach można pozwolić sobie na powieszenie plakatów w większych rozmiarach niż w małych pokojach. Właśnie tutaj sprawdzą się też kolekcje, w skład których wchodzi kilka posterów. Takie zestawy to interesujące rozwiązanie dla osób, które cenią przemyślane kompozycje i skandynawską estetykę. Gotowe komplety sprawiają, że pomieszczenie jest urządzone w spójny i harmonijny sposób.

Czego unikać, wybierając postery?

Wielbiciele plakatów powinni uważać na to, by, zawieszając je na ścianie, unikać nagromadzenia zbyt dużej liczby wzorów i kolorów. Postery powinny pasować do aranżacji sypialni. Umieszczając je w pokoju, trzeba też pamiętać o tym, by powiesić je w miejscu, w którym nie będą przeszkadzały na przykład przy otwieraniu drzwi lub okien.

Dobór odpowiednich posterów do sypialni nie jest trudny, jeśli pamiętasz o charakterze, wymiarach i wystroju tego pomieszczenia, a nade wszystko o własnych preferencjach. Jeśli szukasz inspiracji, poznaj ofertę sklepu Scandi Poster.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.