Jak urządzić pokój dla małego astronauty? Sprawdź plakaty z kosmosem dla dzieci!

Jak urządzić pokój dla małego astronauty? Sprawdź plakaty z kosmosem dla dzieci!

Pasją wielu dzieci są podróże kosmiczne. Warto więc wspierać je w tej pasji i odpowiednio zaprojektować pokój małego astronauty. Dzięki dekoracjom młody naukowiec będzie jeszcze chętniej wracał do domu po całym dniu w szkole lub przedszkolu. Szczególna aranżacja wnętrza zmotywuje dziecko do poszerzania swojej wiedzy w tym ciekawym temacie. Kto wie — być może za parę lat będzie chciał wiązać przyszłość z astronautyką? Chcesz zaprojektować pokój małego kosmonauty, ale brakuje Ci pomysłu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie dodatki dobrać do pokoiku z motywem kosmosu.

Kosmiczne plakaty do pokoju małego astronauty

Jak urządzić kosmiczny pokój dla chłopca i dziewczynki? Najprostszym sposobem jest powieszenie plakatów z motywem kosmosu. Możesz zdecydować się na jedną wyraźną grafikę lub umieścić plakaty tematyczne na każdej ścianie. Jak wybrać najlepszy wzór? Najlepiej kieruj się upodobaniami dziecka. Jeśli projektujesz pokój dziecięcy dla kosmonauty w wieku szkolnym, warto pozwolić mu wybrać samodzielnie plakaty z kosmosem.

Plakaty z ciałami niebieskimi

Plakaty z gwiazdami lub planetami pobudzą w dziecku ciekawość i wyobraźnię. Warto również postawić na grafiki edukacyjne z podpisanymi

ciałami niebieskimi — wiele dzieci, nawet uwielbiających astronomię, ma problemy z zapamiętaniem nazw wszystkich planet po kolei. Ciekawym plakatem z kosmosem dla chłopca i dziewczynki jest gwiazdozbiór przedstawiający znak zodiaku malca.

Plakaty z astronautami

Plakaty na ścianę z motywem podróży kosmicznych rozpalają pasję do poznawania nowych technologii. Być może Twoje dziecko ma już za sobą kilka filmów czy kreskówek na temat lotów na księżyc. Skafandry astronautów czy pojazdy kosmiczne rozbudzą marzenia Twojej pociechy o dalekich wyprawach, a być może nawet o karierze naukowej.

Plakaty sci-fi

Zainteresowanie astronomią u wielu osób narodziło się dzięki filmowym superprodukcjom. Jeśli podobnie było w przypadku Twojego dziecka, z

pewnością spodobają mu się plakaty Star Wars lub grafiki z motywem produkcji Marvela.

Jakie jeszcze dodatki warto wybrać?

Plakaty dla dzieci to oczywiście niejedyne dekoracje, które powinny znaleźć się w pokoju kosmicznym dla chłopca i dziewczynki. Poniżej

przedstawiamy inne pomysły, jak urządzić pokój dziecka interesującego się kosmosem.

Książki i encyklopedie

W kosmicznym pokoju chłopca i dziewczynki nie może oczywiście zabraknąć książek o astronomii. Ich poziom powinien być dobrany do wieku Twojej pociechy. W księgarniach znajdziesz bajeczki o kosmosie, które są dostosowane do potrzeb najmłodszych smyków. W przypadku uczniów warto postawić na encyklopedie dla dzieci z kolorowymi obrazkami i przystępnymi opisami.

Poszwy i poduszki

W sklepach z akcesoriami dla dzieci często można znaleźć nietypowe wzory poszewek. Niejednokrotnie przedstawiają astronautów lub ciała niebieskie. Warto również wybrać poduszki dekoracyjne w formie słoneczek czy gwiazdek.

Fluorescencyjne gwiazdki

Kto z nas nie marzył, żeby zasypiać pod rozgwieżdżonym niebem? Dzięki fluorescencyjnym gwiazdkom możesz zagwarantować to niesamowite uczucie swojemu dziecku. Wystarczy, że przykleisz świecące naklejki na suficie pokoju dziecięcego dla kosmonauty.

Teleskop

Chyba każdy miłośnik astronomii marzył kiedyś o własnym teleskopie. Profesjonalny sprzęt nie będzie niestety tani, jednak możesz znaleźć teleskopy-zabawki dla dzieci. Nawet jeśli mały naukowiec nie odkryje dzięki nim nowej planety, z pewnością będą się świetnie prezentować w jego kosmicznym pokoju.

Podsumowanie

Jeśli Twoje dziecko interesuje się astronomią, warto wspierać go w tej pasji i zaprojektować dla niego gwiezdny pokój. Świetnym dodatkiem są plakaty z kosmosem dla dzieci — na przykład z motywem układu słonecznego czy skafandrów kosmonautów. Oprócz tego warto zadbać o bogaty księgozbiór w pokoju małego astronauty. Wybierz również dekoracje takie jak świecące gwiazdki na sufit, poszwy z motywem kosmosu, dekoracyjne poduszki czy teleskop-zabawkę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.