Fotoplakaty - wystawa zdjęć w twoim domu

Fotoplakaty - wystawa zdjęć w twoim domu

Plakaty to świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni ściennej w domu lub mieszkaniu. Od klasycznych obrazów wyróżnia je stosunkowa niska cena, pozwalająca na częstszą rearanżację wystroju. A chociaż niektóre plakaty rozmiarami przewyższają wielkie produkcje malowane na płótnie, możemy je w każdej chwili zwinąć w rulon i schować choćby do szuflady. Obecnie możliwe jest drukowanie plakatów w jeszcze lepszej jakości, dzięki stosowaniu specjalistycznego, błyszczącego papieru, na jakim wywoływane są zdjęcia. Takie rozwiązanie znalazło już wielu zwolenników wśród pasjonatów fotografii i wszystkich miłośników plakatów o szczególnej wrażliwości na detale.

Co wyróżnia plakaty drukowane na papierze fotograficznym?

Papier fotograficzny

Fotoplakaty (czy też: plakaty premium) drukowane są na wysokiej klasy papierze fotograficznym, który zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Różnicy trudno nie spostrzec: dużo większa ostrość detali, głębsza czerń i gładsze przejścia tonalne. Jako że papier ten jest grubszy od zwykłego papieru plakatowego, gwarantuje większą wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. W porównaniu do klasycznego postera, który dużo bardziej narażony jest na zagięcia czy marszczenia (m.in. z powodu słabszej odporności na wilgoć), znacznie lepiej układa się też w ramie.

Wysoka jakość tego papieru pozwala na druk zdjęć o dużej rozdzielczości, które zawieszone na ścianach stworzą wspaniały, artystyczny klimat i na pewno zrobią ogromne wrażenie na gościach. Co ciekawe, mimo znacznie lepszego gatunkowo materiału, fotoplakaty nie są wcale wiele droższe od plakatów drukowanych na zwykłym papierze posterowym. Dzięki temu za stosunkowo nieduże pieniądze możemy nadać naszemu mieszkaniu nowoczesny charakter, zamieniając je w prywatną galerię.

Wystawa zdjęć w Twoim domu

Wydrukowany w wysokiej jakości plakat premium może zostać oprawiony w antyramę i zawieszony pojedynczo lub w zestawie z innymi. Najlepszy efekt osiągniemy umieszczając kilka, a nawet kilkanaście (w zależności od dostępnej przestrzeni) fotoplakatów na białej, gładkiej ścianie lub cegle.

Dobrze jeśli zdjęcia należą do jednej serii tematycznej, są tworzone w podobnym stylu lub są pracami jednego autora. W ten sposób uzyskamy efekt spójności, a dodatkowo zapewniając wystawie dobre oświetlenie, przeobrazimy nasze lokum w prawdziwą, profesjonalną galerię.

One Comment
  1. Zgadzam się z tym, że fotoplakaty to świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni ściennej. Ostatnio coraz częściej spotyka się z tego rodzaju alternatywą do tradycyjnych obrazów. Ciekawe czy kiedyś zastąpią całkowicie obrazy, jakie pamiętamy. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.