Czym udekorować ściany pokoju dla chłopca?

Czym udekorować ściany pokoju dla chłopca?

Pewnie nie będziesz zaskoczony naszą odpowiedzią na pytanie czym udekorować ściany pokoju dla chłopca? W końcu Scandi Poster to ludzie zakochani w plakatach i dzieci naszych projektantów mają pokoje ozdobione plakatami.

Jednak warto zaznaczyć, że nie każdy plakat do pokoju naszego dziecka będzie odpowiedni. W tym poście podpowiadamy po jakie plakaty sięgać, aby zarówno nam jak i naszym dzieciom plakaty przypadły do gustu. Pościel ze Spidermanem

Jeżeli nasze dziecko wyrosło już z pieluch i jest na etapie „chcę być Spidermanem!” lub „chcę być jak Batman!” nie pozostaje nam nic innego jak sięgnąć po plakat z wizerunkiem Batmana czy innego Superbohatera. Poza dekoracją ścian samym plakatem możemy iść o krok dalej o pokusić się o większą ilość bohaterskich rekwizytów w pokoju naszej pociechy.

Zakładając, że nasze dziecko nie widzi świata poza Spidermanem możemy jego pokój przemienić w coś absolutnie niesamowitego! W zależności od budżetu jakim dysponujemy jedną ze ścian pokoju chłopca możemy wykleić fototapetą z wizerunkiem dowolnej postaci. Jednakże naklejenie fototapety może być trochę pracochłonne oraz wymagać od nas dużej staranności i cierpliwości.

My natomiast preferujemy rozwiązania proste i funkcjonalne, bo wiemy, że z wiekiem dziecka będzie również ewoluował jego gust i być może za parę lat czy miesięcy zapragnie być Batmanem, a Spiderman pójdzie w odstawkę. Z tego względu osobiście polecamy wybranie jednej ze ścian w pokoju dziecka, którą przemalujemy na intensywny, mocny niebieski kolor. Kolor niebieski ma to do siebie, że pasuje do wszystkich superbohaterów komiksów Marvela (poza Iron Manem, gdzie preferowany jest kolor czerwony bądź źółty). Na tak odmalowanej ścianie zawieszamy plakat z wizerunkiem superbohaterów, których nasze dziecko aktualnie jest największym fanem!

Plakaty z superbohaterami

Plakaty z wizerunkami Batmana, Supermana, Spidermana, Iron Mana i Kapitana Ameryki znajdziesz pod poniższym linkiem.

Plakaty z superbohaterami

Zdarza się również, że zamiast zachwytu nad bajkami wytwórni Marvel, nasza pociecha zakochana jest po uszy w przygodach postaci z Gwiezdnych Wojen. I o takich przypadkach również pomyśleliśmy. Tutaj możemy pokusić się o przemalowanie jednej ściany pokoju dziecka na czarny kolor z nieregularnymi białymi kropkami symbolizującymi przestrzeń kosmiczną. Starajmy się jednak, aby czarna ściana nie przytłoczyła zbytnio pokoju dziecka, zachowując pozostałe ściany w jasnych kolorach – najlepiej białym, jasno szarym bądź jasnym beżu. Na jasne ściany zawieśmy całą kolekcję plakatów z niebanalnymi wizerunkami Jogi, Chewbacci czy Lorda Vadera.

Plakaty Star Wars

Takie plakaty znajdziesz pod tym poniższym linkiem:

Plakaty z postaciami z Gwiezdne Wojny

Nie zapominajmy o pozostałych rekwizytach do pokoju dziecka, jeżeli planujemy zamienić wnętrze jak z planu filmowego. Warto postawić na kolorową pościel czy dekoracyjne poduszki z wizerunkami ulubionych bohaterów naszego dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest DREZNER.PL Anna Drezner-Gajak z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zakładowa 13/25, 50-231 Wrocław. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Regulaminie i Polityce prywatności.